NJERËZIMI NË VEPRIM

Tërmeti me magnitudë 7.8 që goditi Turqinë dhe Sirinë 6 shkurti është i 10-ti më vdekjeprurës në 70 vitet e fundit. Deri më tani, 30,000 të vdekur dhe mbi 80,000 të plagosur kanë qenë llogariten. Vetëm në Turqi u shkatërruan 6500 ndërtesa.

Previous articleMOS NA HARRONI!
Next articleDHËNIA ËSHTË MARRE